Yaşam Tarzı

Fitness Antremanı Faydaları

Fitness egzersiz programlarında diğer sporlardan farklı olarak tüm kasların tek tek aletle ya da aletsiz şekilde çalıştırılarak güç kazanması ve sıkılaşması sağlanır. Bu şekilde yapılan çalışmalar sonucunda kas grupları kondisyon kazanır. Ancak her yaşın, her bireyin ve her cinsiyetin kas grubu çalıştırması ihtiyacı farklı olacaktır. Bu nedenle spor salonumuzda yaş, yaşam tarzı, vücut tipi, metabolizma ve bireylerin amacına yönelik olarak kişiye özel fitness egzersiz planlaması yapılır.

Kudret Uzundiz olarak spor alanında uzman ve sertifikalı eğitmenlerimiz ile her iki şubemizde de kişiye özel fitness programı hazırlanır, uygulanır ve bire bir olarak takip edilir. Çünkü bireysel gelişim için hem spor yapan kişinin hem de spor yaptıran uzmanın disiplinli bir şekilde işbirliği içinde olması gerekir. 

Fitness sporu vücutta salgıladığı hormonlar sayesinde kendinizi psikolojik olarak rahatlamış ve mental olarak da zinde hissetmenizi sağlar. Metabolizmayı hızlandıran ritmik çalışmalar ile düzenli olarak fitness yapmaya devam ettiğinizde enerjiniz artar, uykunuz düzene girer ve tabii sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı seçimlerinizle birlikte vücudunuzun forma girmesi de özgüveninizi arttırır. Stresten uzaklaşmak ileri yaşlarda metabolik rahatsızlıklardan uzak kalmanızı sağlar. Vücutta kan dolaşımının sağlıklı hale gelmesi ile kalp ve damar sağlığınız da güvence altına alınmış olur. Fitness sporu ve diğer tüm sporlarda da disiplin, sabır ve dayanıklılık önemlidir.

FITNESS İÇİN HAZIR MISINIZ?

Fitness antrenmanları için uygun spor kıyafetler ve yine tüm hareketleri yaparken sizi zorlamayacak spor ayakkabılar tercih edilmelidir. Spor yaparken hijyene de önem veren salonumuzda, her bireyin sağlıklı şekilde spor yapması için en uygun şartlar hazırlanmaktadır. Düzenli olarak dezenfeksiyon yapılan salonumuzda, kişisel hijyen için uyarıları takip etmeniz önerilir. 

Özel derslerde kişiye özel fitness planlaması yapılır ve sizlerin de bu programa birebir uymanız beklenir. Gelişiminiz ve sağlıklı şekilde sakatlanmadan spor yapmanız için bireysel antrenörleriniz eşliğinde spor yapmanız önerilir. 

FITNESS SİZE NASIL ETKİ EDER?

Metabolizmanız hızlanır

Sağlıklı kilonuza kavuşursunuz

Stresten uzaklaşırsınız

Uykunuz düzene girer

Gücünüz ve dayanıklılığınız artar

Esneklik ve çeviklik kazandırır

Kaslarınız şekillenir ve gelişir

Psikolojik olarak rahatlatır

Vücudunuz forma girer

Sağlıklı yaşam için motive eder

Sağlıklı Yaşam için Fitness Programınız Kudret Uzundiz’de

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu