Boks

Dövüş sporları eski çağlardan itibaren ilgi duyulan bir alandır. İnsanlar kendilerini nasıl daha iyi savunacaklarını hep öğrenmek istemişlerdir. Bu kapsamda kendini korumanı ve dirençli olmanı sağlayan bir spor dalı olarak boks ön plana çıkmaktadır. Boksun temel önemi de insanın kendini koruma dürtüsünden kaynaklanmakta. Siz de bu spor dalına meyilli iseniz boks öğrenmek için ihtiyaç duyacağınız dersleri Kudret Uzundiz bünyesinde bulabilirsiniz.

NEDEN KUDRET UZUNDIZ?

Boks, sadece dövüş becerilerinin ve direncin geliştirilmesi olarak değil çok farklı özellikleri bir arada bulunduran bir spor dalı haline geldi. Kudret Uzundiz’in madalyalı sporculardan oluşan eğitmen kadrosu ve zengin ekipman desteğiyle boks eğitimi alarak farklı bir deneyime kapılarınızı açmış olacaksınız. 

Kudret Uzundiz diğer spor dallarında olduğu gibi boks konusunda da kullanıcıların alabileceği verimi en üst noktaya taşımayı amaçlamaktadır. Bu sayede Kudret Uzundiz spor salonu kapsamında boks eğitimi için ihtiyacınız olan her şeye erişebilirsiniz.

KİMLER KATILMALI?

Boks eğitiminde herkesin katılabileceği ve kendi yaş grubuna uygun derslerle ilerlenecek bir plan oluşturulmaktadır. Aynı özellik cinsiyet ve kilo grupları için de geçerli. Uzman eğitimciler, tüm ziyaretçilerin her birine özel bir program yazarak farklı kategoriden kişileri farklı eğitimlerle çalıştırmaktadırlar.

SPORTIAL BOKS DERSİ

Kudret Uzundiz’ın farklı bir noktaya taşıyan en önemli unsur eğitmenleridir. Boksu öğrenirken hangi hamlenin nasıl yapılacağı, hangi vuruş tekniğinin ne zaman uygulanacağı gibi birçok detay vardır. Bir kişinin fiziksel özellik durumuna göre bile vuruş tekniklerinde farklılıklar yaşanabilir. 

Profesyonel eğitmenler bizzat sizin hangi tekniği nerde uygulayacağınızı size öğretir. Kudret Uzundiz Spor Salonu’nda birebir ilgi gösterilerek en hızlı gelişmeyi sağlarsınız. Eğitimcilerimiz boks alanında profesyonel olup Kudret Uzundiz kalitesiyle rahatlıkla eğitim alabilirsiniz. 

Kudret Uzundiz Spor Salonu, farklı boks tekniklerinin öğretileceği ve donanımlı eğitim içeriğiyle kullanıcılarına boksun her tekniğinin gösterildiği bir spor merkezidir. Kudret Uzundiz ’da farklı ve popüler bir boks türü olan Kickboks eğitimini de bulacaksınız. 

SAĞLIK EKİPMANLARI

Güvenlik ekipmanlarının yeterli olması boks eğitiminde diğer sporlara kıyasla çok daha önemlidir. Boks özü itibariyle sert bir spordur ve koruyucu ekipmanların her zaman olması gerekir. Kudret Uzundiz boks, olası incinmeler durumunda ilk yardım yapabilecek çalışanlara sahip durumda. Zedelenme durumlarını önlemek için eğitmenler hangi durumlarda sorun oluşacağının bilgisini katılımcılara iletip birebir gözlem yapar.

KUDRET UZUNDIZ BOKS SALONU

Kudret Uzundiz boks salonu, kullanıcılarının asla sıra beklemek zorunda kalmadığı geniş bir salona ve sporcularla birebir ilgilenecek sayıda madalyalı eğitmene sahiptir. Kudret Uzundiz Boks Salonu kapsamında, kullanıcılar geniş bir salon ve ilgili eğitmenlerle boks öğrenmenin keyfini çıkarırlar. 

BOKSUN BİZE KATACAĞI FAYDALAR

Boks yapmak size sadece kendinizi savunma yeteneği ve direncinizi artırmanızı sağlamaz. Pek üzerinde konuşulmayan birçok faydası vardır. Bu faydalardan birkaçını tek tek sayarsak:

Bedeninizin darbelere karşı dayanıklı hale gelmesini sağlar yani güçlenirsiniz.

Boksu öğrendiğinizde kendinizi etkili şekilde savunmayı öğrenmiş olursunuz.

Boks stresinizi azaltmakta adeta terapi etkisi yapar. Boks yaptığınızda yüksek enerji harcadığınız ve çok sayıda hareket yaptığınız için stresinizin azalmasında ciddi rol oynar.

Kalori ve yağ yakmada oldukça etkilidir. Vücudunuzdaki fazla yağ, boks yaptığınızda eriyecektir. Böylelikle sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olursunuz.

Kas artışına yol açar, çekici bir görünüşe sahip olursunuz.

Vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır bu nedenle kalp sağlığı için de faydalıdır. 

Boks yapmak özgüven artırıcı etkiye sahiptir.

Başa dön tuşu